• Jaak Joala "Oma rada" 08 Mär
 • Tänavune aasta on Jaak Joala 70. sünniaastapäeva aasta ja mitmed
  kontserdikorraldajad tähistavad seda suurte galakontsertidega.
   
  Jaak Joala laulupärandit välja andev JJ Music jätkab tema lauludega helikandjate tegemist. Märtsikuu alguses ilmub teine kogumik Joala venekeelsete lauludega. Esimene kogumik „Jääda iseendaks / Быть самим собой“ ilmus kaks aastat tagasi ning sellel oli esindatud Jaagu koostöö ansambliga Radar. Plaat valmis samaaegselt Tartu Uue Teatri populaarse lavastusega „Kremli ööbikud“ ning seda on tänaseks müüdud üle 3 tuhande eksemplari.
   
  Seekordne kogumik kannab pealkirja „Oma rada /Колея“. See on elurõõmus, samas lüüriline valik muusikast, mis liigituks pigem lööklaulude sekka. Siin on unustamatuid hitte kõrvuti lauludega, mis vajavad uuesti meelde tuletamist. Plaadil esindatud laululoojate seas on sellised nimed nagu David Tuhmanov, Aleksander Zatsepin, Vladimir Migulja, Valeri Sevastjanov, Ruslan Gorobets, Vladimir Gustov ja Vladimir Matetski. Just viimase kaks laulu „Ma ootan postiljoni“ ja „Lavendel“ olid publiku suured lemmikud. „Lavendel“ sündis koostöös populaarse ukraina lauljanna Sofia Rotaruga, kes seda oma kontsertidel esitab tänaseni, kuid plaadil olev on selle laulu ainus  salvestus koos Jaak Joalaga.
   
  Sellel plaadil on ka salvestused Jaagu saateansambliga Laine-84, mis muutus aasta hiljem juba Laineriks.
   
  Uuel kogumikul on 16 laulu ning eessõna on sellele kirjutanud tuntud saatejuht ja muusik Ivan Makarov.
   
  Jaak Joala on postuumselt tunnistatud kolmel aastal järjest (2017-2019) müügitulemuste järgi Eesti Kuldse plaati laureaadiks kui parim meesartist. 
   
   
   
   
   
   
 • Saada sõbrale