HANNA-LIINA VÕSA

Biograafia

Hanna-Liina Võsa alustas laulmist 3-aastaselt  ja oli palju aastaid ETV kontsertkoori liige ja solist. 1997.võitis ta publikulemmiku auhinna ETV noorte lauljate võistlusel “Kaks Takti Ette”. 2001.a. lõpetas ta Ameerika Muusika- ja Draamaakadeemia Broadway´l. Hetkel kavas “Minu Veetlev Leedi”(Eliza), Estonia Rahvusooperis ja peatselt esietenduv “Helisev Muusika”(Maria) Vanemuise teatris.

Teised lavastused: “Grease” (Sandy) Ameerika ja Aasia turnee 2002-2006. “Happy Days” (Lory Beth), “Angels” (Serra), “La Cage Aux Folles” (Anne) USA-s. “Hairspray” (Penny) Soomes. “Fantoom” (Christine), “West Side Story” (Maria), “Hüljatud” (Cosette), “Hull sinu järele” (Polly Barker), “Väike õuduste pood” (Audrey), Eesti teatrites.

Hanna-Liina on andnud soolokontserdi Tokios, esinedes seal peetud Laputa Animatsiooni Festivalil, esinenud solistina nii XXIV Üldlaulupeol kui ka IX Koolinoorte Laulupeol, jpm. 2005. aastal ilmus Hanna-Liina Võsa esimene soolalbum “Premiere” koostöös XXI Sajandi Orkestriga. Hiljuti oli ta külalisnäitlejaks Ameerika tuntud telesarjas “Law and Order”, SVU mängides koos Sharon Stone’iga.

 

Diskograafia

2000 kogumik "SIIN ME OLEME" 

2005 album "PREMIERE" 

2010 album “PIMEDAS ON VALGE”

 

Koduleht  /  Facebook